Olej tłoczony z nasion konopi posiada wiele wspaniałych i cennych dla skóry właściwości. Polecany jest do stosowania bezpośrednio na skórę. Idealnie sprawdzi się do pielęgnacji cer trądzikowych i łojotokowych. Pomaga zmniejszyć wydzielanie łoju przez skórę, ponieważ znajdujący się w oleju tłuszcz ochronny w sposób odpowiedni nawilża skórę, a więc nadmierne wytwarzanie sebum przestaje być konieczne. Bardzo dużą zaletę oleju konopnego jest to, że nie zostawia tłustej warstwy po aplikacji – świetnie się wchłania i łatwo jest go rozsmarować na skórze.

Pielęgnacja cery to jednak nie wszystko, olej ten dobrze sprawdzi się jako dodatek do odżywek – ułatwia wówczas rozczesywanie włosów. Dzięki regularnej pielęgnacji włosów olejem, stają się one piękniejsze, bardziej elastyczne i błyszczące.

Ze względu na wyjątkowe właściwości i dobrą konsystencję olej ten poleca się dodawać do innych kosmetyków, takich jak balsamy, odżywki, kremy do rąk. Regularne stosowanie oleju konopnego pozwoli zachować skórę w dobrej kondycji przez długi czas, i co najważniejsze – zapobiegnie przedwczesnemu jej starzeniu się.