Oleje roślinne przejawiają szereg dobroczynnych właściwości i działają korzystnie na nasze zdrowie. O zaletach ich stosowania wiedzą wszyscy, niemniej tylko nieliczni zdają sobie sprawę, jak korzystnie wpływają na utrzymanie prawidłowej wagi oraz pięknej i zdrowej skóry.

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu prawidłowej wagi, warto wprowadzić do diety olej kokosowy, który już dawno temu zyskał miano produktu dietetycznego. Dodając olej do potraw, szybciej zaspokoimy głód i przez dłuższy czas będziemy syci. Co więcej, w oleju znajdują się cząsteczki tłuszczowe MCT, czyli średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są trawione przez lipazę trzustkową i wchłaniane przez żyłę wrotną do wątroby. Wykazują potencjał antybakteryjny i stanowią szybkie źródło energii. Mogą być elementem diety zarówno w programach redukcji masy ciała, jak i w czasie budowania masy mięśniowej. Organizm nie magazynuje ich jak pozostałych tłuszczów, ale wykorzystuje do generowania energii, wspomagając tym samym spalanie kalorii. Olej kokosowy stanowi doskonały zamiennik margaryny i może być z powodzeniem stosowanym do ciast, tortów i deserów.

Olej kokosowy na skórę i włosy.

Olej kokosowy może być także stosowany zewnętrznie. Jako że przejawia silne działanie przeciwbakteryjne może być nakładany na ranki, skaleczenia i podrażnione miejsca. Koi chore miejsce i tworzy specjalną barierę ochronną, co znacznie przyspiesza proces gojenia. Olej jest wyjątkowo popularny wśród osób zmagających się z problemem łuszczycy i przesuszoną skórą.

Wiele kobiet używa tego naturalnego preparatu jako odżywki do włosów. Minerały zawarte w drogocennym oleju sprawiają, że włosy staja się silniejsze i szybciej rosną. Nanoszenie go na całej długości włosów przyczynia się do zmniejszenia problemów z rozdwojonymi końcówkami.

A jeżeli kiedykolwiek cierpieli Państwo z powodu łamliwych paznokci, a żadne odżywki nie pomagają przywrócić im dawnego blasku, zachęcamy do nałożenia cienkiej warstwy oleju na płytkę paznokciową . Po kilku cyklach można zauważyć wyraźne wzmocnienie ich struktury.

Więcej o oleju kokosowym  http://naturalny.olejagrabla.pl/kokos.htm