Olej z nasion maku, zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym ok. 70% kwasów omega- 6, występujących w postaci kwasu linolowego, kwasy omega-3 występujące w postaci kwasu oleinowego i kwas polamitynowy, będący źródłem witaminy E.

Kiedy mowa o oleju makowym nie można pominąć faktu, że w jego składzie znajdziemy fitosterole, które zapobiegają wchłanianiu się cholesterolu przez komórki jelitowe oraz obniżają poziom złego cholesterolu w organizmie.

Olej makowy wytwarzany jest z niebieskich ziaren maku leczniczego, który jest bogaty w witaminy A, D, C oraz wspomnianą wcześniej witaminę E, zawiera dużo wapnia, żelaza, miedzi, magnezu, fosforu i cynku. Mak wykorzystywany do tłoczenia oleju musi być ekologiczny, gdyż roślina ta źle znosi wszelkiego rodzaju nadmierne nawożenie, zwłaszcza przy użyciu sztucznych nawozów, bardzo łatwo ją uszkodzić, zatem wymaga odpowiednich sposobów pozyskiwania ziaren, bez użycia wody i wysokich temperatur.

Olej makowy ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm, reguluje pracę nerek i wątroby, korzystnie wpływa na pracę serca, przyspiesza gojenie się ran. Olej makowy jest też często używany w kosmetologii, ze względu na swoje właściwości odżywcze, nawilżające i regenerujące, jest polecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w tym cery wrażliwej oraz zniszczonych i pozbawionych blasku włosów. Badania przeprowadzone na oleju makowym wykazały, że jest to doskonały środek o działaniu antycellulitowym i ujędrniającym skórę, gdyż poprawia jej elastyczność i mikrokrążenie. Wysoka zawartość witaminy E w oleju makowym zapobiega procesowi starzenia się komórek, jest stosowana m.in. w leczeniu bezpłodności, chorób serca i wszelkiego rodzaju zaburzeń mięśniowych.

Kwas omega-6, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak ten nie może go sam wytworzyć. Kwasy omega-6 i omega-3 muszą być dostarczane komórką, aby te mogły prawidłowo funkcjonować, kiedy komórka nie dostanie pełnowartościowych kwasów z grupy NNKT błona komórkowa zacznie pobierać uszkodzone rafinowaniem kwasy, co w efekcie może doprowadzić do powstawania chorób takich jak miażdżyca czy stany zapalne. Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, należy dostarczać mu kwasów omega-6 razem z kwasami mega-3, ponieważ tylko spożywane komplementarnie mogą najlepiej oddziaływać na nasz organizm.

Oleje tłoczone na zimno różnią się od tych rafinowanych trzema zasadniczymi właściwościami, pierwsza to smak, który znacznie przewyższa smak olejów, które znamy ze sklepowych półek, druga to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, a trzecia to brak składników konserwujących.

OlejeAgrabla są w 100% naturalne i tłoczone wyłącznie na zamówienie, aby nie straciły one swoich właściwości, konieczne jest  przechowywanie ich lodówce, należy spożywać na zimno, nie wolno ich podgrzewać, ani wykorzystywać do smażenia.