Olej konopny to prawdziwa skarbnica nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, a także witamin i pierwiastków. Olej ten ma zbawienny wpływ na zdrowie, pomaga zwalczać już istniejące problemy zdrowotne, jak również działać ochronnie na organizm.

Zimnotłoczony olej polecany jest przede wszystkim osobom, które mają problemy zdrowotne z układem sercowo-naczyniowym. Ma działanie przeciwmiażdżycowe, usprawnia przepływ krwi i przede wszystkim zapobiega zatorom, które są przyczyną udarów. Polecany jest osobom, które chcą zadbać o dobre wyniki cholesterolu. Wzmacnia serce.

Działa korzystnie na układ odpornościowy – ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. To zawarte w oleju kwasy pomagają chronić organizm przed czynnikami zewnętrznymi.

Pomaga w regulowaniu pracy układu hormonalnego, przez co jest polecany kobietom w celu zmniejszania napięcia przedmiesiączkowego oraz bólów miesiączkowych. Działa ogólnie przeciwbólowo, poleca się go przede wszystkim do zmniejszania bólów stawowych oraz mięśniowych.

Zawarte w oleju przeciwutleniacze korzystnie działają na organizm chroniąc go przed wystąpieniem nowotworów. Warto wiedzieć, że można go stosować do odprężenia organizmu i ukojenia nerwów, ponieważ ma działanie uspokajające.