Zimnotłoczony olej z orzechów laskowych jest bogatym źródłem witaminy A i E. Witamina E jest doskonałym antyoksydantem, który chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Jeżeli chodzi o zawartość kwasów tłuszczowych to składają się na nie kwasy tłuszczowe nasycone, omega 9 i omega 6.

Olej z orzechów laskowych jest pomocny w przeciwdziałaniu oraz zwalczaniu przebarwień na skórze warto stosować go przed opalaniem. Dzięki swojej lekkiej konsystencji, olej szybko się wchłania, dzięki temu można go stosować nawet przed nałożeniem makijażu – nie spowoduje zrolowania pokładu czy nierównych plam sypkiego pudru. Ten naturalny kosmetyk polecany jest do dbania o skórę wrażliwą, naczynkową oraz łojotokową, która sprawia problemy.

Jeżeli chodzi o pielęgnację włosów, to w tej roli również sprawdzi się doskonale. Polecany jest do pielęgnacji włosów przesuszonych oraz zniszczonych. Olej silnie nawilża włosy, sprawia, że stają się miękkie i błyszczące. Można go dodawać do kosmetyków takich jak odżywki czy maski, jest doskonałą bazą do tworzenia domowych środków do pielęgnacji włosów. Ponadto może być używany samodzielnie, na przykład do olejowania włosów.

Olej z orzechów laskowych ma przyjemny zapach, lekką konsystencję i doskonałe, uniwersalne działanie – warto mieć taki kosmetyk w swojej kosmetyczce.