Czarnuszka to roślina, która posiada wiele cennych dla zdrowia i urody właściwości. Dzisiaj w skrócie chcemy przedstawić ciekawostki na temat tej wspaniałej rośliny.

Czarnuszka polecana jest osobom, które chcą podnieść poziom swojej naturalnej odporności. Roślina ta ma działanie immunosupresyjne. Aby efekty działania były zauważalne, należy regularnie spożywać świeże ziarna lub świeży zimnotłoczony olej z czarnuszki.

Olej z czarnuszki jest doceniany przede wszystkim przez alergików. Dwumiesięczna kuracja olejem pomaga w znacznym stopniu poprawić samopoczucie.

Naukowo potwierdzono również wspaniałe łagodzące właściwości tej rośliny na układ trawienny. Czarnuszkę poleca się osobom cierpiącym na nieżyty żołądka, refluks oraz wrzody żołądka i dwunastnicy.

Co więcej, zwalcza ona również bakterię Helicobacter pylori. Olej z czarnuszki działa przeciwpasożytniczo, przeciwbakteryjnie, antywirusowo i antygrzybiczo. Ponadto chroni nerki i wątrobę przed uszkodzeniami.

Bardzo dobrą wiadomością, w szczególności dla wegetarian i wegan będzie to, że olej z czarnuszki jest świetnym naturalnym preparatem, który pomaga zwalczać anemię. Czarnuszka jest odpowiedzialna za podniesienie poziomu hemoglobiny i erytrocytów.

Czarnuszka działa również przeciwnowotworowo i antycukrzycowo. Jej działania profilaktyczne na tym jednak się nie kończą, gdyż chroni organizm przed chorobami autoimmunologicznymi oraz pomaga zmniejszać dolegliwości z nimi związane. Działa również uspokajająco, korzystnie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy.