Pielęgnacja skóry ciała lub włosów przy pomocy naturalnych olejów to przepis na piękną skórę i lśniące, odżywione włosy. Olej z pestek dyni dzięki swoim wspaniałym właściwościom kosmetycznym zyskał uznanie wśród wielu osób.

Zadbaj o skórę

Olej tłoczony z pestek dyni ma przede wszystkim działanie silnie nawilżające. Polecany jest zatem do każdego typu cery, ponieważ każda skóra wymaga systematycznego nawilżania. Olej ten świetnie natłuszcza naskórek, a ponadto wygładza skórę. Warto stosować go do stałej pielęgnacji skóry twarzy oraz do eliminowania problemów skóry takich jak pęknięcia na skutek wysuszenia, czy powstające zmarszczki. Oczywiście olej z pestek dyni może być stosowany do pielęgnacji całego ciała, wystarczy zmieszać go z dowolną oliwką do ciała lub balsamem. Doskonale sprawdzi się w charakterze oleju do masażu ciała, wystarczy zmieszać go z zimnotłoczonym olejem słonecznikowym  w proporcji 1:2. Ze względu na właściwości uelastyczniające i silnie nawilżające skórę często stosuje się go do pielęgnacji skóry podczas ciąży – dobrze przeciwdziała rozstępom.

Odżywiaj włosy

Olej ten bardzo dobrze sprawdza się również do pielęgnacji włosów, w tym do popularnego „olejowania”. Wystarczy nałożyć niewielką ilość oleju na włosy na kilka godzin, po umyciu będą one lśniące i miękkie.