Olej lniany słynie nie tylko z doskonałych właściwości leczniczych, ale jest również znany ze swoich wyjątkowych właściwości kosmetycznych. Warto wiedzieć, jak go używać.

Chcąc wykorzystać olej lniany podczas domowej pielęgnacji, stosuje się oczywiście najzwyklejszy olej z lnu. Dostępny w naszym sklepie zimnotłoczony olej lniany sprawdzi się zatem doskonale.

Jak go stosować?

Olej lniany nadaje się przede wszystkim do pielęgnacji włosów. Nakładanie samego oleju lub dodanie go do maseczek i odżywek to świetny sposób na dobre nawilżenie kosmyków. Regularna pielęgnacja włosów olejem lnianym pomaga również pozbyć się łamliwości, rozdwajania, a także problemów związanych ze skórą głowy, takich jak na przykład łupież czy przesuszenie.

Jeżeli chodzi o stosowanie oleju lnianego na skórę, to ma on wiele zastosowań.

Może być zamiennikiem kremu – świetnie sprawdza się w przypadku każdego typu cery, w tym przede wszystkim do nawilżania cer suchych i dbania o cery bardzo wrażliwe. Olej lniany w czystej postaci doskonale nadaje się również do zmywania makijażu, czy jako dodatek do peelingów albo naturalnych maseczek.