Każdy z nas chce, aby nasze dzieci były zdrowe i pełne radosnej energii. Nic dziwnego zatem, że nie szczędzimy pieniędzy na to, by zapewnić to dziecku. Chcemy przecież, by było mu jak najlepiej. Niestety we współczesnym świecie nadal nieufnie podchodzimy do medycyny naturalnej jednak coraz więcej badań wskazuje na to, że to właśnie naturalne leki mogą być dla nas najbardziej odpowiednie.

Pomyśl tylko, jak często słyszy się teraz ostrzeżenia o zbyt częstym przepisywaniu i zażywaniu antybiotyków. Stajemy się z roku na rok coraz bardziej odporni na tego typu leczenie, co więcej odporne stają się także bakterie. Jedynym ratunkiem jest zwrócenie się w kierunku naturalnych źródeł leczniczych.
Zadaj sobie pytanie. Po co jakikolwiek rodzic miałby dawać swojemu dziecku sztuczne związki chemiczne, skoro ten sam efekt można uzyskać w sposób zdrowy i naturalny?

Wiesz, jak pobudzić apetyt u dziecka?  Wystarczy zakupić olej z pestek dyni.

Oczywiście – trzeba sprawdzić, by olej był zimno tłoczony i świeży, najlepiej tłoczony na zamówienie, wtedy mamy pewność, że nie stał długo na półkach sklepowych i że jest świeży.  Resztę załatwi już jego dobroczynne działanie.

Jak zatem dawkować dziecku olej z dyni? Najlepsze wyniki uzyskamy gdy dziecko będzie otrzymywać 3razy dziennie po kilka kropli oleju, nie przekraczając łyżeczki oleju dziennie. Pamiętajmy że możemy podać sam olej (jest bardzo dobry w smaku) lub dodawać do potraw.

Co ciekawe – olej z pestek dyni działa na wiele różnych zaburzeń trawiennych u dzieci. Likwiduje on nawet większość pasożytów układu pokarmowego i normalizuje apetyt dziecka. Dziecko nie tylko odzyskuje apetyt, ale także zaczyna lubić owoce i warzywa, a jego dziecięce menu powiększa się o wiele cennych pokarmów. I to wszystko w zgodzie z naturą.