Bardzo popularny w zielarstwie staropolskim żywokost lekarski, był tradycyjnie stosowany przez nasze babcie na wszelkiego rodzaju otarcia, skaleczenia i większe rany. Jak wskazuje sama nazwa, niezwykle ceniono jego właściwości łagodzące obszar wokół zwichnięcia lub złamania.

Prezentujemy Państwu olej żywokostowy: macerat na bazie oleju słonecznikowego.

Macerat to nic innego jak olej roślinny uzyskany za pomocą wielotygodniowego moczenia wybranej rośliny w oleju bazowym. Proces odbywa się w temperaturze pokojowej i umożliwia przeniknięcie cennych substancji zawartych w roślinie do użytej bazy. Po upływie wyznaczonego czasu, całość jest filtrowana w celu uzyskania klarownego produktu, pozbawionego pływających w nim resztek użytego surowca. Maceracja pozwala na połączenie unikalnych właściwości oleju bazowego z właściwościami macerowanej w nim rośliny.

Olej żywokostowy łączy w sobie właściwości substancji użytych do jego stworzenia oraz łatwość i poręczność użytkowania. Wykazuje się przede wszystkim bardzo dużą zawartością nieocenionej dla skóry allantoiny oraz wielu garbników, polifenoli, a także cennych substancji śluzowych. Dzięki takiemu składowi jest pomocny w bólach kości i zapaleniu stawów, przy siniakach, stłuczeniach, skręceniach, zwichnięciach i złamaniach oraz towarzyszącej im opuchliźnie, nadwyrężonych i obolałych ścięgnach i mięśniach, bólach kręgosłupa, bólach krzyża, rwie kulszowej, lumbago, dolegliwościach reumatycznych. Warto wiedzieć, że przyspiesza gojenie się ran, skaleczeń i zadrapań (nie powinno się go jednak stosować na otwarte rany!).

Niektórzy cenią sobie działanie oleju żywokostowego w przypadku łuszczycy, trądziku i blizn. Są osoby, które wykorzystują regenerujące i głęboko penetrujące właściwości tej substancji pomocniczo przy problemach z ruchomością kolan i innych stawów.

Olej przechowujemy w ciemnym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła. Opakowanie: Butelka 100ml. (ciemne szkło) z dozownikiem.

UWAGA! OLEJ ŻYWOKOSTOWY, ZE WZGLĘDU NA ZAWARTOŚĆ ALKALOIDÓW ,PRZEZNACZONY JEST WYŁĄCZNIE DO STOSOWANIA ZEWNĘTRZNEGO!