Olej słonecznikowy jest jednym z najbardziej popularnych olejów w Polsce. Będąc na zakupach odruchowo i intuicyjnie sięgamy po niego, mając mętną świadomość jego prawdziwej wartości. Nadszedł czas, by dowiedzieć się więcej na temat bogactwa właściwości i korzyści płynących ze stosowania nierafinowanego oleju słonecznikowego z pierwszego tłoczenia.

Olej słonecznikowy zawiera niezwykle wysoką zawartość ważnych dla zachowania długiej młodości i zdrowia karotenów, witaminy E, fosfolipidów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 6.  Wykazuje tym samym właściwości antyoksydacyjne i skutecznie rozprawia się z wolnymi rodnikami, przyspieszającymi proces starzenia się skóry. Zawiera także niezbędne dla zachowania zdrowia naczyń krwionośnych sterole roślinne, dzięki którym wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu.

Pochodzący z dobrego źródła olej słonecznikowy wykazuje cenne działanie przeciwzapalne. Dzięki temu, że cechuje go dobroczynny wpływ na wydolność płuc, docenią go osoby mające problem z układem oddechowym. Co więcej, regularne używanie w kuchni oleju słonecznikowego wpływa pozytywnie na wzmocnienie odporności, układ sercowo-naczyniowy, a przede wszystkim na układ nerwowy. Ze względu na pielęgnacyjne i regenerująco-odżywcze walory tego oleju, warto stosować go w roli naturalnego specyfiku do pielęgnacji ciała. Przyda się szczególnie tym osobom, które mają problem z łatwym zatykaniem się porów. Korzystnie oddziałuje na szybkość gojenia się małych ranek na twarzy i pomaga w okiełznaniu cery problematycznej. Pozytywne działanie oleju z ziaren słonecznika na włosy, doceni każda włosomaniaczka. Warto wiedzieć, że olej słonecznikowy często bywa porównywany do znacznie droższego oleju arganowego.

Dobrze pamiętać o tym, że świeży zimnotłoczony i nierafinowany olej słonecznikowy jest nieodzownym i niezbędnym składnikiem w oczyszczająco-odżywiającej kuracji polegającej na codziennym ssaniu oleju.

CIEKAWOSTKA! Olej słonecznikowy korzystnie wpływa na żywotność plemników.