Oleje są obecnie stosowane do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Niewiele osób jednak wie, że na szczególną uwagę zasługuje olej z żywokostu, który może zdziałać kosmetyczne cuda.

Olej z żywokostu poleca się stosować do pielęgnacji cery ze zmarszczkami, ponieważ pomaga walczyć z problemem starzejącej się skóry. Doskonale sprawdza się do leczenia przebarwień – wystarczy regularnie nanosić go na wybrane miejsca na skórze. Jest to naturalny kosmetyk, który z powodzeniem może być stosowany zamiast kremów do twarzy. Wspaniałe właściwości regenerujące oraz odżywcze przemawiają za tym, by zastosować olej z żywokostu w postaci codziennego produktu do pielęgnacji.

Stosując olej z żywokostu należy omijać okolice oczu, ponieważ może zadziałać on drażniąco na oczy. Lepiej w tym wypadku wybrać specjalne kosmetyki z żywokostu, które przeznaczone są do dbania o delikatną skórę wokół oczu.

W przypadku pielęgnacji włosów można go stosować do poprawy ich wyglądu, ale nie tylko. Żywokost pomaga pozbyć się takich problemów jak łupież, łamliwość czy rozdwajanie się końcówek. Idealnie sprawdzi się jako dodatek do ziołowych płukanek do włosów.